oryginalny plan stołów w formie zawieszek Trendy

Ważne oraz przydatne elementy papeterii ślubnej

Papeteria ślubna jest jednym z najważniejszych elementów każdej uroczystości. Poza podstawową funkcją informacyjną, pełni też rolę dekoracji i atrakcji, dlatego powinna być spójna i nawiązująca do stylu Waszego ślubu i wesela. Pracownie poligraficzne prześcigają się w projektach i pomysłach, które sprawiają, że uroczystość staje się ciekawsza i bardziej wyjątkowa, gdyż wszystko dzisiaj można spersonalizować i dostosować do potrzeb pary młodej. Jednak nawet indywidualny wzór papeterii to nie wszystko. Jej dzisiejsza atrakcyjność polega również na pomysłowości i sporej ilości możliwości jakie daje. Przedstawiamy Wam listę przydatnych elementów papeterii ślubnej, którą przygotowała dla Was pracownia Najpiękniejsze Zaproszenia. Wśród nich znajdziecie zarówno rzeczy obowiązkowe, jak i opcjonalne, z których nie musicie korzystać. Warto jednak rozważyć ich użycie – czasem koszt nie jest wielki, a są świetnym i atrakcyjnym dodatkiem.

Papeteria ślubna jako obowiązkowy element ślubu i wesela

Pierwszy (o ile wcześniej nie wręczycie gościom powiadomień RSVP) i najważniejszy element ślubnej papeterii to zaproszenia. Ich zadaniem jest poinformowanie gości przede wszystkim o dacie, godzinie i miejscu ślubu i wesela. Oprócz podstawowych informacji, jakie zawierają, zaproszenia są także zapowiedzią stylu, w jakim odbędzie się Wasza uroczystość. Dlatego warto, aby wszystkie elementy papeterii były spójne ze sobą oraz z Waszą wizją ślubu i wesela.

3335
3339
3334
3333

Szczególnie ważne przy większych uroczystościach są winietki, które pozwalają przypisać gościom konkretne miejsca.W tradycyjnej wersji winietka stoi na stole przy talerzu gościa. Aby nieco ją urozmaicić, można ją czymś ozdobić, np. gałązką lawendy. Winietki dzisiaj przyjmują również inne formy, np. zawieszek czy drobnych prezencików.

Papeteria ślubna nie kończy się jednak na zaproszeniach i winietkach. Warto rozważyć także jej elementy, które pomagają w organizacji i w zabawie gości.

Elementy papeterii, które będą przydatne podczas wesela

Skoro już przy stołach jesteśmy, to wspomnieć należy koniecznie o ich numeracji. Numery stołów eksponuje się tak, aby były widoczne zarówno dla gości, jak i obsługi. Jeśli chcecie, aby tego typu papeteria ślubna była bardziej atrakcyjna, umieśćcie numery w ciekawych ramkach. Dodatkowo, wiele par rezygnuje z tradycyjnej numeracji na rzecz ciekawych nazw nawiązujących do stylu lub motywu przewodniego wesela. Mogą to być m.in. nazwy miast, owoców, kwiatów lub tytuły filmów czy imiona znanych osób.

3336
3337
3330
3329

Przydatne dla gości będą karty menu, które rozmieszcza się na stołach. Zawierają informację o posiłkach – ich składzie oraz godzinach serwowania, co ma szczególne znaczenie dla osób, które nie mogą jeść wszystkich potraw. Menu sprawia również, że goście bardziej świadomi są pór serwowanych posiłków i z większym prawdopodobieństwem punktualnie się na nich zjawiają. „Menu nie są konieczne tylko w przypadku, gdy zaplanowaliście na swoim weselu szwedzki stół.  Dobrze dobrany projekt będzie pięknym uzupełnieniem dekoracji stołu, którą zachwyci się każdy zasiadający do niego gość. Jeśli nie chcecie zamawiać kart dla każdego z zaproszonych, wystarczy 1-2 menu na stolik”, podpowiada Basia z Najpiękniejszych Zaproszeń.

Ozdobą i ciekawym detalem będą piękne zawieszki na alkohol oraz na podziękowania dla gości zaczepione na wstążce lub sznurku. Te pierwsze mogą zawierać teksty takie, jak „Wypij mnie” czy „Na zdrowie!”. Z kolei te drugie to zwykle krótkie podziękowanie za przybycie lub życzenia „Smacznego!”, jeśli prezent jest jadalny.

3340
3341
3342
papeteria ślubna

Przy większych uroczystościach, jeśli już użyjecie winietek, sprawdzi się również plan rozsadzenia gości. Dzięki temu, Wasi bliscy nie będą musieli szukać swojego stołu, co mogłoby spowodować chaos. Poza tym, plan może być ciekawą dekoracją i atrakcją wesela, jeśli np. umieści się go w efektownej ramie lub wykona w mniej tradycyjnej formie. Jednym z oryginalnych pomysłów jest plan stołów w formie zawieszek. Firma Najpiękniejsze Zaproszenia podpowiada, że „możecie je przyczepić do specjalnej tablicy lub powiesić na sznurkach na klamerki w pięknej ramie – wszystko zależy od motywu i oprawy Waszego ślubu oraz fantazji.” Pomysł ciekawy i na pewno bardzo oryginalny!

Papeteria ślubna urozmaicająca zabawę

Tradycją już chyba jest, że DJ’e czy zespoły na każdym weselu zbierają od gości zamówienia na utwory z dedykacją dla młodej pary, a także gości. Zwykle trzeba pójść i poprosić podając tytuł piosenki, a potem czekać nie mając pewności, czy muzycy dobrze zapamiętali piosenkę. Ciekawą propozycją od firmy Najpiękniejsze Zaproszenia są piękne karty z dedykacją muzyczną, które wypełnia się i podrzuca muzykom. Możecie przygotować ciekawy kącik w pobliżu sceny, w którym umieścicie dedykacje, a DJ czy zespół będą je zbierać i realizować. Z pewnością da to sygnał Waszym gościom, że ta forma zabawy jest mile widziana. Sprawi też na pewno sporo radości, zwłaszcza osobom obdarowanym piosenką. Dedykacje możecie zostawić sobie na pamiątkę i stworzyć swoją własną weselną listę utworów, które potem będą Wam się mile kojarzyć.

Kolejnym ciekawym pomysłem są karty na wpisanie porady dla pary młodej. Można umieścić je w pobliżu księgi gości, albo potraktować jako alternatywę dla niej. Goście mogą wrzucać je do ozdobnego pudełka albo wieszać za pomocą klamerek na sznurku. Porady od bliskich Wam osób na pewno stworzą ciekawą pamiątkę a po latach będziecie mogli sprawdzić, czy wszystkie te wskazówki się spełniły i czy Wasi goście mieli rację.

3344
3338

Na pewno zdarzyło się Wam na niejednym weselu, że obsługa zabierała Wam drinki, kiedy oddaliliście się od stołu dosłownie na chwilę. Firma Najpiękniejsze Zaproszenia ma na to sposób i proponuje nakładki na kieliszki z napisem „Proszę nie zabierać drinka, tańczę! :)”. Dzięki temu Wasi goście nie będą musieli ponownie stać w kolejce do baru. No i alkohol nie zmarnuje się w takich ilościach. Tak pozostawiona informacja na pewno powstrzyma kelnerów przed zabraniem jeszcze pełnego kieliszka.

W ostatnim czasie Instagram stał się mile widzianym narzędziem do dokumentowania ślubu i wesela. Znajomi i bliscy, którzy zaznajomieni są z mediami społecznościowymi, robią zdjęcia podczas zabawy i publikują je w sieci. Świadome tego pary młode jeszcze przed ślubem wymyślają hashtag, który ma być używany podczas publikacji zdjęć. Można poinformować gości o nim już na etapie wysyłki zaproszeń, a potem w dniu ślubu za pomocą specjalnych znaków stawianych lub wieszanych w miejscu uroczystości. Dzięki temu z łatwością będziecie mogli dotrzeć do wszystkich publikowanych zdjęć, które hashtag zbierze w jednym miejscu.

3331
3343

Piękno papeterii tkwi w szczegółach!

Dobór papeterii ślubnej powinien być podyktowany Waszymi potrzebami i stylem uroczystości. „Wiele zależy również od budżetu. Nie wszystkie elementy są niezbędne, niektóre z nich można też wykonać samemu, np. ręcznie wypisać winietki. Nic jednak nie równa się z pięknym projektem, spójnym na wszystkich dodatkach, będących ozdobą Waszego ślubu. Czasem lepiej odpuścić sobie jakiś element, niż zamawiać coś taniego i średniej jakości, co zepsuje efekt”, podpowiada Basia. „Uwielbiam projektować elementy, które dodają charakteru weselu i są odzwierciedleniem tego, jaka jest młoda para. Efekt i piękno tkwią w szczegółach! Znaki ze specjalną treścią, różnego rodzaju karty, które można zamienić na nietypową księgę gości –  przy odrobinie fantazji niewielki i niedrogi dodatkowy element wniesie wiele życia w Waszą uroczystość.”

Zobacz także

Komentarze