kolory przewodnie w 2017 Trendy

Modne kolory przewodnie na wiosnę 2017 roku

Według znawców i autorytetów, kolory przewodnie w 2017 roku będą niezwykłe pod kątem możliwości kombinacji, jakie dają. Każdego roku o tej porze Pantone ogłasza kolory, które będą modne w najbliższym sezonie, a swoje prognozy opiera na niezliczonych pokazach mody, które ogląda oraz poczynaniach największych projektantów, których śledzi. Na tej podstawie wyciąga wnioski i jednym zestawieniem najgorętszych kolorów roku podpowiada, jak się ubrać, aby było modnie. A że zasady obowiązujące w świecie mody przenikają z oczywistą łatwością do branży ślubnej, kolory roku pojawiają się także w ślubnych stylizacjach i aranżacjach. Rok 2016 upłynął pod znakiem pastelowych barw Rose Quartz i Serenity, które w tematyce ślubnej komponowały się świetnie. O tym, jaki kolor (lub kolory) będzie tym jedynym najważniejszym, który wyznaczy najnowszy trend dowiemy się już w grudniu. W międzyczasie zobaczcie paletę 10 najpopularniejszych wg Pantone kolorów, które będą modne wiosną 2017.Nowe Banery Image Banner 300 x 250

Modne kolory przewodnie w 2017 roku

Najnowsza paleta 10 najmodniejszych barw to połączenie stonowanych kolorów ziemi takich, jak zieleń Kale, Greenery i beż Hazelnut z żywymi i wyrazistymi Primerose Yellow, Pink Yarrow, czy Flame. W zestawieniu znalazły się aż 3 odcienie niebieskiego (i to w pierwszej piątce) – Island Paradise, Lapis Blue oraz Niagara, które przełamują trochę nudę i klasykę. Kolor niebieski jest popularny na ślubach, a w zaproponowanych przez Pantone tonacjach dodaje świeżości i oryginalności.

Tegoroczna propozycja instytutu to zdecydowanie nie pastele, choć wśród kolorów na wiosnę 2017 znalazł się także Pale Dogwood  – wg niektórych uważany za przedłużenie modnego w ostatnim sezonie Rose Quartz.

W internecie brak jeszcze inspiracji ślubnych z zaproponowaną na 2017 rok paletą barw, jednak podejrzeć możecie kilka naszych zestawień w innych odcieniach:

Jak podkreśla sam instytut, dobór i łączenie kolorów to zabawa. Moda potrzebuje wyznaczania trendów, jednak nawet Pantone nie zdecyduje za Was, w jakim kolorze będą dodatki na Waszym ślubie. Jeśli marzy Wam się ślub w fiolecie, bo to Wasz ulubiony kolor, po prostu nie oglądajcie się na wytyczne Pantone i spełniajcie swoje marzenia.

3286

źródło: pantone.com

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostępne na stronach pantone. com, wwd.com oraz vogue.com.

Zobacz także

Komentarze