kolorowe makaroniki z wzorkami Inspiracje

Małe i wspaniałe – makaroniki na słodki stół

Jeśli jeszcze nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak dużą rolę na przyjęciu weselnym odgrywa słodki stół, rozejrzyj się po kilku pięknych sesjach, które publikujemy. A kiedy już to zrozumiesz, będziesz mieć chrapkę na piękne i pyszne malutkie makaroniki, które zawojowały świat.

Makaroniki na słodkim stole

Ich sukces przypisywalibyśmy kilku czynnikom: 1) są smaczne, 2) są lekkie, 3) pasują do różnych stylów uroczystości i, co najważniejsze  – 4) można je dostosowywać, kolorować, zmieniać ich kształty – po prostu wkomponowywać je w temat przewodni i styl Waszego wesela bez ograniczeń! Są niesamowite m.in. dzięki temu, że wiele z tych rzeczy możesz wykonać sama. Nie musisz zamawiać z cukierni udekorowanych ciasteczek. Jeśli masz zapał i zdolności (cierpliwość i nadmiar czasu też się przydadzą), to wystarczy szczypta kreatywności i możesz mieć oryginalne słodkości na weselu. Makaroniki ozdabiać można m.in. czekoladą, kwiatami, kolorowymi posypkami a nawet specjalnymi pisakami i farbami spożywczymi, które można jeść. Wzory sielskie, tropikalne, nowoczesne a nawet napisy będą czymś wyjątkowym i niespotykanym – na pewno spodobają się Waszym gościom. Na eleganckim klasycznym przyjęciu będą efektownie wyglądały równo ułożone na zjawiskowej paterze. Na weselu rustykalnym – raczej swobodnie, rozsypane w obecności owoców leśnych i kwiatów.

Ciasteczka w wersji oryginalnej!

A jeśli to Ci nie wystarcza, poszukaj cukierni, która przygotuje makaroniki w różnych kształtach. Możesz mieć serduszka, muszelki, misie i innych zwierzaki (to głównie dla dzieci), truskawki, gwiazdki, a nawet kaktusy czy flamingi. Można zrobić z nich tzw. cake popsy, 3-warstwowe sandwicze czy udekorować nimi tort, a także zapakować w piękne pudełeczka i ofiarować gościom w podziękowaniu za przybycie. Są uniwersalne, smaczne, śliczne i mają szereg zastosowań, a z Waszego słodkiego stołu na pewno znikną w ekspresowym tempie!

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze (1)