czerwony kolor przewodni wesela Inspiracje

Kolor przewodni: czerwony

Czerwień to kolor, który kojarzy się głównie z miłością i uczuciem, choć w różnych kulturach ma różne znaczenie – od żałobnego po symbolizujący szczęście. Czerwony kolor przewodni może występować na ślubie i weselu jako kolor przewodni, ale polecamy traktować go w kategoriach dodatków, żeby nie przesadzić z jego obecnością.

Gdzie powinien znaleźć się czerwony kolor przewodni?

W kwiaty (takie, jak anemony, róże, piwonie), rustykalne desery z truskawek, malin czy poziomek (np. tarty, domowe ciasta), czerwoną papeterię i dodatki stroju panny młodej (np. buty). Szczególnie truskawki mogą okazać się tu przydatne – możecie zamówić tort z dekoracją z truskawek lub podziękowania dla gości w formie dżemów truskawkowych w ozdobnych słoiczkach.

Czerwony kolor przewodni jest dobry na każdą porę roku, a chyba najpopularniejszy jest jesienią, kiedy w ślubnych i weselnych aranżacjach pojawiają się czerwone jabłka i adekwatne do nich dodatki. Albo zimą, nawiązując do świąt Bożego Narodzenia. To także chyba najpopularniejszy kolor dla ślubów, odbywających się w okolicach walentynek.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze