Przejdź do treści
white letters logo

White Letters

Poligrafia
Mapa dojazdu do White Letters

Czym szczególnym wyróżnia się kaligrafowana papeteria ślubna? Mogłabym napisać o tym, jak pięknie lśni złoty tusz albo jak przyjemny w dotyku jest papier z dodatkiem bawełny i jakie ogromne możliwości personalizacji i dopasowania wszystkich dekoracji ślubnych daje kaligrafia. Jednakże, trudno opisać wrażenie, jakie robi kaligrafowana papeteria. Kaligrafia, choć oznacza tyle co piękne pisanie, tak naprawdę bardziej jest podobna do malowania. Ponieważ stosuję tzw. kaligrafię nowoczesną, nie trzymam się sztywnych reguł i mogę dopasować moje pismo do pary młodej i stylu wesela.  Wielu klientów decyduje się na adresowanie kopert złotym tuszem lub lakowanie ich efektowną pieczęcią. Takie właśnie detale sprawiają, że papeteria jest wyjątkowa.

Całkiem niedawno Anne Trubek, amerykańska autorka i publicystka, oświadczyła, że przyszłość pisma odręcznego maluje się w ponurych barwach. Niedługo potem Finlandia, a także niektóre stany USA zastąpiły naukę pisania odręcznego w szkołach podstawowych nauką pisania na komputerze. Jednak z jakiegoś powodu kaligrafia przeżywa ostatnio renesans. A jak powstaje? Podstawowym narzędziem pracy jest stalówka umieszczona w obsadce i tusz. Stalówka z wyglądu przypomina tę, którą znajdziemy w wiecznych piórach, jednak jest od niej dużo elastyczniejsza. To pozwala na pisanie raz cienką, a raz grubszą linią. Tusz jest najprostszym medium używanym w kaligrafii, ale bardzo popularne są też farby akwarelowe i gwasze, które można mieszać i uzyskać nieskończoną liczbę odcieni. Do pisania można użyć nawet tak zaskakujących substancji jak… kawa.

Nie oferuję gotowych wzorów zaproszeń, każdy projekt to spełnianie marzeń danej pary młodej. Najwięcej satysfakcji dają mi chwile, gdy dzwoni do mnie panna młoda i mówi, że właśnie otrzymała paczkę z zaproszeniami i jest zachwycona, bo nigdy nic podobnego nie widziała. W jakiś sposób staję się częścią jej wymarzonego dnia i dla takich chwil kocham tę pracę.

Wpisy

Zdjęcia