driftwood Inspiracje

Driftwood, dekoracje z wyrzuconego na brzeg drewna

Można powiedzieć, że natura nieustannie występuje na ślubach i weselach od zawsze, bo od zawsze towarzyszą im kwiaty – w dekoracjach, bukietach, wiankach. W ostatnich latach jednak, na tę naturę nacisk kładzie się jeszcze większy po to, aby korzystać z jej dobrodziejstw bardziej, bo pełna jest ciekawych form. Jedną z nich jest drewno, ale nie o tym zwyczajnym chcielibyśmy Wam dzisiaj powiedzieć, a jego ciekawej odsłonie, jaką jest driftwood.

Czym jest driftwood?

Jeśli kiedykolwiek spędzaliście czas nad morzem, to na pewno zdarzyło Wam się natknąć na wypłowiałe i wypłukane przez morską wodę kawałki drewna. Zwykle są to gałęzie różnej wielkości (zdarzają się również inne, np. kawałki desek, choć dzisiaj takie rzeczy raczej otrzymuje się w wyniku celowej obróbki, bo przecież nikt ich nie wrzuca między fale), które gdzieś kiedyś wpadły do morza i tam pracowała nad nimi słona woda, lub po prostu leżały na plaży susząc się od słońca i morskiej soli. Dzisiaj jest to bardzo modny wnętrzarski element dekoracyjny i bardzo pożądany, dlatego wiele mebli stylizuje się na takie właśnie drewno.

Modne stare drewno wyrzucone na brzeg

Driftwood to stare drewno, nie nadające się już do użytku, ale w charakterze dekoracji dostaje drugie – ciekawe – życie. Na ślubach i weselach, w towarzystwie kwiatów i innych detali wygląda po prostu zjawiskowo i oryginalnie. Ze względu na swoje pochodzenie, takie kawałki drewna wyłowione z morza najlepiej będą pasowały do uroczystości w stylu nadmorskim. Można je ułożyć na stołach gości oraz przy słodkościach lub zawiesić nad stołem pary młodej. W towarzystwie muszelek i marynistycznych dodatków stworzą niepowtarzalny klimat.

To oczywiście tylko niektóre pomysły, bo tak naprawdę, z kawałkami driftwood możecie zrobić dużo więcej. Dodatkowo, jeśli jesteście w stanie zebrać takie drewno samodzielnie, będziecie mogli sami przygotować te kilka dekoracji, a tym samym nieco zaoszczędzić. Małe kawałki drewna mogą posłużyć za winietki, na których białą farbą napiszecie imiona gości, a większe jako oznaczenia kierujące gości na miejsce ceremonii.

Driftwood w towarzystwie kwiatów i dodatków

Zniszczone przez słońce i morze drewno to nie tylko element dekoracyjny nadmorskich przyjęć. Ze względu na swoje ciekawe, bajeczne formy można je zastosować również podczas eleganckich i romantycznych uroczystości, a także oczywiście do tych w stylu rustykalnym. Pasują do niego chyba wszystkie kwiaty, jakich zwykle używa się do ślubno-weselnych dekoracji, a nawet mech czy sukulenty. Kryształki, kolorowe kieliszki, ciekawa zastawa, lampiony – w zasadzie nie macie żadnych ograniczeń stosując driftwood w dekoracjach.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze