ozdoby ślubne do włosów Biżuteria, akcesoria, buty

Dobieramy ozdobę ślubną do włosów – wywiad z pracownią boZka

Zaczyna się kolejny sezon ślubny a panny młode do swoich stylizacji poszukują dodatków takich, jak buty, biżuteria czy ozdoby. Dobór odpowiednich akcesoriów nie jest prosty a podczas podejmowania decyzji należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Dzisiaj przeczytacie o akcesoriach do włosów a o opinię poprosiliśmy ekspertkę – Katarzynę Bożek, właścicielkę i projektantkę polskiej marki boZka, która swoje ozdoby ślubne do włosów sprzedaje nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Jak dobrać ozdoby ślubne do włosów? Na co zwracać uwagę?

Wybierając ozdoby ślubne do włosów należy wziąć pod uwagę suknię, typ urody, fryzurę, a także styl wesela oraz to, jak chcemy się w tym dniu czuć. Jeśli panna młoda ma wątpliwości co do zakupu danego modelu, zwykle proszę o zdjęcie jej samej oraz sukni i fryzury, a także krótki opis dodatków i miejsca uroczystości. Czasami po krótkiej rozmowie okazuję się, że panna młoda decyduje się na zupełnie inny model niż ten, który wybrała poprzednio i jest z niego bardzo zadowolona.

Czytelniczki naszego bloga czasem obawiają się, że zamówią ozdobę i będą w niej źle wyglądać…

Dokładam wszelkich starań, by tak nie było. Chętnie udzielam porad i pomagam w doborze tak, by moje klientki były zadowolone. Ponadto, w sklepie boZka panny młode mają możliwość zwrotu oraz wymiany zakupionego produktu, ale to,na szczęście zdarza się rzadko.

Do jakiej sukni pasuje bardzo popularny ostatnio fascynator?

W zasadzie do każdej, należy go tylko dostosować do charakteru sukni. A jeśli już dostosowujemy ozdoby ślubne do włosów do rodzaju stylizacji, to do minimalistycznej sukienki można założyć zarówno nowoczesny toczek, duży fantazyjny fascynator, jak i delikatniejszy dodatek z woalką. Do klasycznej bezy pasuje niewielka ozdoba na grzebyku z woalką. Z kolei romantyczne sukienki tworzą piękną całość z kwiatami lub opaskami.

No właśnie. Na wybiegach od jakiegoś czasu królują opaski ślubne…

Zdecydowanie tak… I zdecydowanie polecam zwłaszcza, gdy chcemy połączyć tradycję z nowoczesnością. Ponadto, opaski doskonale łączą się z welonem. Takie połączenie można wykorzystać na uroczystość ślubną, a na weselu pozostać w samej opasce. Je również dopasowuje się do stylu ślubu – te biżuteryjne proponuję do sukni prostych bądź w stylu glam, natomiast wiązane z koronką, czy kwiatami pięknie współgrają z suknią romantyczną i boho.

Panny młode są często zafascynowane woalkami nachodzącymi na twarz, ale obawiają się, że mogą im przeszkadzać na weselu. Jakie jest na to rozwiązanie?

Oczywiście woalka może mieć różną długość. Te krótsze zazwyczaj nie przeszkadzają i w nich panny młode pozostają do białego rana. Jeśli jest to fascynator z dużą woalką, to w naszym sklepie często wykonujemy osobne mocowanie do woalki i fascynatora, dzięki czemu po ślubie można odpiąć woalkę i pozostać w samej ozdobie. Poza tym, jest to na tyle plastyczny element, że w razie potrzeby można go samodzielnie podpinać wsuwkami.

I na koniec pytanie o samą kolekcję – skąd pomysł na nią?

Pomysły na kolekcje zawsze dostarczają mi moje klientki – słucham ich, koresponduję z nimi, przypatruję się ich potrzebom. Śledzę również najnowsze trendy, ale tworzę w zgodzie ze sobą i w swoim stylu. Staram się być bacznym obserwatorem wszystkiego, co się wokół mnie dzieje.

Dziękujemy za rozmowę!

Artykuł sponsorowany przez: boZka|Fotografia: Invidia Me|Makijaż: Honorata Tylkowska|Włosy: Aldona Karczewska-Wodzińska|Modelka: Anna Olender
chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze