prosta fryzura na ślub Projekty DIY

DIY: prosta fryzura na ślub, którą możesz zrobić sama

Fryzura ślubna to ważna część stylizacji i już kilka razy mówiliśmy Wam, że najlepiej jest skorzystać z umiejętności profesjonalistów zamiast samodzielnie upinać włosy do ślubu. Jeśli jednak bardzo chcecie zaoszczędzić, fryzura nie ma dla Was aż takiego znaczenia (bo np. Wasz ślub jest raczej luźnym wydarzeniem rodzinnym) lub po prostu takie nieokiełznane upięcie będzie pasowało idealnie do Waszej uroczystości (np. do ślubu rustykalnego albo boho), możecie wypróbować fryzurę, którą widzicie na załączonych zdjęciach. To prosta fryzura na ślub i łatwa do poprawienia. Wypróbujcie ją odpowiednio wcześniej – może okazać się, że pomimo łatwości w wykonaniu, nie jest odpowiednia dla Waszych włosów i możecie mieć z nią problemy.

GHD_29_06 Image Banner 728 x 90

Prosta fryzura na ślub – od czego zacząć?

Zbierz wszystkie potrzebne przedmioty, czyli:

  • Gumki recepturki
  • Wsuwki i szpilki
  • Ozdobny grzebyk / spinkę
  • Suchy szampon
  • Lakier do włosów
  • Lokówkaę

KROK 1

diy prosta fryzura 1

Umyj i dokładnie wysusz włosy. Następnie u nasady rozprowadź suchy szampon (dostępny jest w spray’u), dzięki czemu włosy będą nieco podniesione i mniej śliskie.

KROK 2

diy prosta fryzura 2

Pofaluj lekko włosy lokówką (można to też zrobić prostownicą – na Youtube znajdziecie wiele filmów, które pokażą Ci jak to zrobić).

Pofalowane włosy spryskaj lakierem a potem przeczesz je dłonią, żeby nabrały nieco „roztrzepanego” wyglądu.

KROK 3

diy prosta fryzura 3

Podziel włosy na 3 sekcje i każdą z nich zwiąż gumką.

Poluzuj lekko włosy nad gumkami, żeby nabrały nieco luźnego charakteru a następnie natapiruj lekko wszystkie 3 kitki i spryskaj lakierem, żeby nabrały objętości.

KROK 4

diy prosta fryzura 4

A teraz najważniejsza część fryzury – zwiń każdą z trzech sekcji w osobny kok (zaczynając od środkowej) i szybko przypnij wsuwkami / szpilkami. Możesz utrwalić je lakierem.

diy prosta fryzura 5

diy prosta fryzura 6

Upewnij się, że fryzura jest dobrze zabezpieczona wsuwkami, po czym poluzuj trochę włosy, żeby nadać fryzurze ostatecznego kształtu.

KROK 5

diy prosta fryzura 7

Wepnij spinki lub grzebyk a uzyskasz bardzo szykowną a jednocześnie prostą fryzurę – idealną zarówno dla panny młodej, jak i dla druhen.

Przedstawiony wyżej materiał powstał na podstawie artykułu www.bridalmusings.com, autorką upięcia jest Emily Kent.

Zobacz także

Komentarze