dekoracje z butelek Projekty DIY

DIY: dekoracje z pozłacanych butelek

Dzisiejszy pomysł na weselne dekoracje z butelek pochodzi z amerykańskiej strony poświęconej ślubom i jest idealny dla osób, które lubią przygotowywać tego typu rzeczy własnoręcznie. Przygotowanie nie jest trudne, wymaga od Was jedynie poczynienia kilku ważnych zakupów i poświęcenia chwili czasu. Takie dekoracje przygotowuje się naprawdę szybko i nie trzeba do tego specjalnych umiejętności. Będą pasowały na uroczystość o zabarwieniu rustykalnym – do postawienia na weselnych stołach albo do powieszenia przy ławkach w miejscu ceremonii. Dzisiaj pokazujemy Wam butelki z dekorem w kolorze złotym, ale polecamy sprawdzić także srebrny – efekt będzie tak samo zaskakujący.

Jak przygotować dekoracje z butelek

Do zrealizowania tego projektu będziesz potrzebować:

  • butelek – takie o ciekawych kształtach można bez większych problemów kupić w sieci (alternatywnie, możecie pomyśleć o słoikach lub innych naczyniach);
  • piankowy pędzel;
  • złoty lakier dekoracyjny (w Polsce popularny jest np. Złotol);
  • papierowe ręczniki.
dekoracje na ślub i wesele z butelek diy

Wlej lakier do naczynia, którego nie będzie Ci szkoda, jeśli zafarbuje. Za pomocą piankowego pędzla nanoś go na butelki pamiętając, aby przykryć całą malowaną powierzchnię. Jednocześnie nie staraj się, aby było zbyt dokładnie – nierówności oraz różne wysokości farby będą wyglądały ciekawiej. Następnie zostaw butelki do wyschnięcia na kilka godzin.

Gotowe!

dekoracje na ślub i wesele z butelek diy

Zobacz także

Komentarze