buty ślubne z kokardką Projekty DIY

DIY: buty ślubne z kokardką

Skąd wziąć buty ślubne z kokardką, jeśli w szafie takowej pary brak a budżet ślubny został już nadwyrężony? Kokardkę na dowolną parę butów można zrobić i przykleić samodzielnie. Wygląda na to, że to łatwizna! Wystarczy para ślubnych butów, które chcecie własnoręcznie udekorować i kilka akcesoriów:

  • wstążka
  • nożyczki
  • zszywacz
  • pistolet do klejenia na gorąco

Jak przygotować buty ślubne z kokardką?

Krok 1

Utnij dwa kawałki wstążki tak, aby każdy z nich miał 40 cm długości (to długość odpowiednia dla butów z obcasem 8 cm).

Krok 2

Końce wstążki wytnij w kształt litery V.

Krok 3

Złap wstążkę po środku, zegnij ją palcami, a następnie użyj zszywacza, aby spiąć tak zgięty materiał. To będzie ogon kokardy.

jak zrobic kokardki na buty 2

jak zrobic kokardki na buty 3

Krok 4

Teraz będziesz potrzebować dwóch kawałków wstążki o długości ok 35 cm. Złącz końce każdej z nich, przyciśnij je po środku, a następnie zepnij zszywaczem.

jak zrobic kokardki na buty 5

Krok 5

Utnij kolejne dwa kawałki wstążki – każdy o długości ok 15 cm. Zegnij je wzdłuż na całej długości a ich końce zepnij zszywaczem. To będzie środek Twoich kokardek.

jak zrobic kokardki na buty 1

Krok 6

Połóż wstążkę przeznaczoną na środek kokardy na stole, na niej połóż pozostałe części. Zawiń je środkową częścią materiału i obetnij nadmiar wstążki.

jak zrobic kokardki na buty 4

jak zrobic kokardki na buty 6

Krok 7

Przyklej kokardę do buta za pomocą pistoletu do klejenia. Gotowe!

http://emthegem.com

jak zrobic kokardki na buty 8

Materiał pochodzi ze strony http://snippetandink.com/

Zobacz także

Komentarze (2)

  • ~Agata Kutrzeba

    Robiłam już kokardki na różne sposoby i nie wszystkie mi wychodzą, szczególnie udane wydaję się te na widelcu czy szablonie. Całkiem zgrabnie można zawiązać je też na palcach. Warto nauczyć się kilku sposób na ich wiązanie bo zawsze można wtedy zrobić coś nowego z innych materiałów jakie mamy pod ręką. Przykładowo takie nietypowe sposoby http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-kokarde/ a może ktoś mi doradzić, jak związać podwójną kokardę? Tego jakoś nie mogę się nauczyć a widziałam kilka takich ładnych dekoracji, sama niestety ich nie potrafię zrobić.

    • Niestety my sami mamy dwie lewe ręce do wszelkich dekoracji DIY ;) Ale jak tylko znajdziemy jakieś cenne źródło podpowiadające, jak to zrobić, chętnie się z Tobą podzielimy :)