różowe dekoracje stołów na weselu Inspiracje

Dekoracje stołu to nie tylko kwiaty…

Pomyślelibyście, że nakrywanie i dekorowanie stołu to sztuka? Czasem sobie myślę, że dekoracje stołów na weselu zaliczają się do niej. A osoba, która potrafi tak dobrać elementy dekoracji i zastawy, aby tworzyły spójną całość, jest prawdziwym artystą. Kolor obrusa, kolor talerzy a nawet sztućców, rodzaj i kolor kwiatów, forma menu, układ serwetek, dobór materiałów oraz przeróżnych detali – to wszystko razem wzięte jest tak piękne, że aż szkoda do tego stołu zasiadać by jeść.

Wygląd stołu a styl przewodni

Dekoracje stołów na weselu są przede wszystkim odzwierciedleniem stylu, w jakim jest przygotowana uroczystość – możecie je dostosować do motywu przewodniego lub do pory roku, w jakiej się pobieracie.

O co warto się postarać przygotowując aranżacje stołów? O kolorowe serwetki, ładnie złożone i położone na talerzach. Na nich możecie położyć kartę menu i/lub jakiś drobiazg dekoracyjny, np. gałązkę, listek, muszelkę, kwiatek. Zamiast karty dań może być również ciekawa winietka lub fantazyjnie zawiązana serwetka. Ciekawie wyglądające prezenciki dla gości będą również mogły pełnić funkcję dekoracyjną, a sztućce i kieliszki ustawione według zasad savoir-vivre pokażą rangę wydarzenia.

Dekoracje stołów weselnych a koszty

Jeśli nie macie funduszy na to, aby tak pięknie i idealnie przystroić każdy talerz, postarajcie się tylko o te dla Was, czyli młodej pary – w dniu Waszego ślubu będziecie wyjątkowi i będzie to Wasz dzień, dlatego nie ma nic złego w tym, aby to Wasz stół udekorowany był najpiękniej. Będzie to też dobry moment dla fotografa, który będzie mógł uwiecznić na zdjęciach piękną aranżację, a uwierzcie, warto fotografować detale, bo reportaż dzięki nim staje się ciekawszy.

Poniżej przedstawiamy Wam garść inspiracji ślubnych na dekoracje stołów na weselu w różnym stylu i w różnej oprawie kolorystycznej.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze