co zrobić z suknią ślubną po ślubie Praktyczne

Co zrobić z suknią ślubną po ślubie?

Chyba każda panna młoda zadaje sobie pytanie co zrobić z suknią ślubną po ślubie. Kosztowała sporo, jest w lepszym bądź gorszym stanie, no i ciężko jest pozbyć się jej tak po prostu. Najchętniej by ją sprzedała, przynajmniej za połowę ceny, żeby zwrócić sobie część poniesionych kosztów, ale nie jest to łatwe.

Co zrobić z suknią ślubną po ślubie?

Mamy na to kilka pomysłów:

  • Sprzedaż – chyba najbardziej oczywista rzecz, choć wiele panien młodych tego próbuje i niestety nie zawsze się udaje. Chętnych warto szukać na forach internetowych i w grupach na Facebooku poświęconych ślubom. Panny młode mają ustalone różne priorytety, więc niektóre z nich szukają oszczędności i decydują się na suknie używane.
  • Podarowanie jej bliskiej osobie w prezencie (komuś z rodziny, przyjaciółce), która jest w potrzebie. Oczywiście, pomysł dobry o ile wcześniej wiemy, że suknia podobała się przyszłej pannie młodej. Warto to z nią wcześniej ustalić.
  • Oddanie jej na szczytny cel jakiejś fundacji, która ją sprzeda lub przerobi na inne, dające się sprzedać, przedmioty.
  • Przeróbka na sukienkę koktajlową.
  • Wypożyczanie jej na ślub lub do sesji zdjęciowych. Można by przynajmniej na niej trochę zarobić (gorzej, kiedy Wasza oferta nie spotka się z zainteresowaniem).
  • Trzymanie jej w szafie na pamiątkę i co roku, w ramach atrakcji, zakładanie jej na charytatywny „bieg w sukniach ślubnych” organizowanym przez pewną stację tv.
  • Trzymanie jej w szafie dla potomnych. Nie wiadomo tylko czy za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat cokolwiek z niej zostanie. No, i czy spodoba się obdarowanej osobie.
  • Trzymanie jej w szafie na specjalne okazje takie, jak rocznice ślubu, odnowienie przysięgi małżeńskiej.

Jednak pomysłem, który podoba nam się najbardziej, jest poświęcenie sukni ślubnej dla dobrej sesji zdjęciowej. Niech się zniszczy, podrze, pobrudzi, niech nic z niej nie zostanie, ale przynajmniej będą fajne zdjęcia.

Ciekawi jesteśmy, czy macie jeszcze jakieś pomysły na to, co zrobić z suknią ślubną po ślubie.

Zdjęcie główne pochodzi ze strony www.onewed.com

Zobacz także

Komentarze