dekoracje tortów weselnych Inspiracje

Cake toppers, czyli oryginalne dekoracje tortów weselnych

Dekoracje tortów weselnych w dawnych czasach wydawały mi się bardzo zachodnie – na amerykańskich filmach każdy tort weselny musiał mieć na szczycie figurki pary młodej lub gołąbków / łabędzi. Dzisiaj bardziej lubię dekoracje w zupełnie innej formie – nadal zatknięte na czubku tortu, ale bardziej współczesne.

Cake toppery mogą mieć formę napisów, inicjałów, małych zwierzaków, gwiazdek, pomponów, roślin, drzew, chorągiewek oraz wielu innych motywów nawiązujących do stylu lub motywu przewodniego wesela. Tak naprawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia, a tak udekorowany tort będzie dodatkową atrakcją na przyjęciu. Świetnie też wygląda na zdjęciach!

Pamiętajcie, że nie tylko tort weselny możecie dekorować w ten sposób, ale także babeczki i ciasta.

Gdzie kupić takie dekoracje tortów weselnych?

Warto pytać o nie w pracowniach dekoratorskich lub projektujących papeterię ślubną. Nawet, jeśli nie znajdziecie topperów w ofercie na stronie internetowej danej pracowni, po prostu zapytajcie o możliwość jego wykonania – jest duże prawdopodobieństwo, że będą w stanie je dla Was wykonać.

Takie ozdoby możecie znaleźć również na stronach DaWandy, Pakamery, Decobazaaru i Allegro.

Możecie je też wykonać samodzielnie

Wiele zagranicznych portali posiada filmy i artykuły instruktażowe na temat wykonania dekoracji tortu weselnego własnoręcznie.

Zdjęcie główne: www.etsy.com.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze