białe bukiety ślubne Inspiracje

Białe bukiety ślubne

Białe bukiety ślubne są bardzo subtelne i eleganckie. Pasują do wszystkich stylów uroczystości, od rustykalnych aż po te nowoczesne, choć kojarzone są głównie z klasyką. Obecnie panuje wszelka dowolność w dobieraniu kolorów bukietu a dopasowuje się go przede wszystkim do stylu i koloru przewodniego uroczystości. Białe bukiety ślubne mogą na pierwszy rzut oka wydawać się nieco nudne, bo pozbawione kolorów, ale to tylko złudzenie! Jako element wykańczający stylizację panny młodej na pewno dodadzą jej klasy. Biel jest ponadczasowa i romantyczna. Z pewnością, jeśli za kilka lat spojrzycie na swoje ślubne zdjęcia, biały bukiet nie będzie raził po tym, jak zmieni się moda lub Wasz punkt widzenia.

Jak wyglądają białe bukiety ślubne?

Mogą być kompletnie monochromatyczne, czyli poza bielą nie będzie występował żaden inny kolor. Mogą również mieszać różne odcienie jasnych barw i pasteli – od bieli, przez kremową barwę, po bardzo jasny pudrowy róż. Do tego można dodać trochę zielonych elementów, np. liści paproci, czy gałązek.

Najpopularniejsze kwiaty na białe bukiety ślubne to m.in. hortensje, peonie, jaskry, anemony, frezje, gipsówka, róże, lilie, gardenie, konwalie, orchidee, kalle, bez, gerbery, margaretki. Bukiety z róż będą bardziej eleganckie i klasyczne zwłaszcza, kiedy wybierzecie regularną formę bukietu, tzw. bidermayer. Z kolei te z gipsówki będą bardziej rustykalne a można je wiązać w tzw. snopek. Orchidee, lilie czy kalle nadadzą oryginalności, jeśli zależy Wam na nietradycyjnych rozwiązaniach. Piękne anemony z czarnym środkiem to dość częsty wybór na zimne pory roku. Z kolei piwonie czy konwalie są idealne na romantyczne śluby.

Białe bukiety ślubne pasują do każdej pory roku i chyba do każdej sukni ślubnej. Warto pamiętać o tym, aby pasowały do dekoracji i aranżacji kwiatowych na ślubie i weselu. Można dobrać do nich białe i pastelowe wstążki, koronki, a także jutę czy sznurek, jeśli myślicie o stylu rustykalnym.

Obejrzyjcie galerie naszych inspiracji, w której być może znajdziecie swój idealny bukiet ślubny.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze