wesele latem Inspiracje

5 źródeł inspiracji na wesele latem

Nie ma lepszych inspiracji ślubnych niż te z przyrody – piękne kwiaty i bogata paleta kolorów przewodnich, słońce, błękitne niebo, piaszczysta plaża, pachnąca łąka – to tylko niektóre rzeczy, które przychodzą nam na myśl, kiedy myślimy o lecie. Jeśli zastanawiacie się, w jakim stylu urządzić ślub i wesele latem, pomyślcie o tym, czego w miesiącach letnich jest najwięcej, z czym ten czas Wam się kojarzy i… do dzieła!

Poniżej mała podpowiedź na temat tego, gdzie szukać inspiracji na ślub i wesele latem.

Zapach lawendy

Nasza inspiracja nr 1 to lawenda, która kwitnie od czerwca do października, zatem na lato nada się w sam raz. Poza tym, że gwarantuje ładne i delikatne dekoracje, to jeszcze pięknie pachnie. Inspiracje na lawendowy ślub znajdziecie w naszym artykule Ślub i wesele o zapachu lawendy.

Nadmorski klimat

Nadmorski klimat może być inspiracją nie tylko dla tych uroczystości, które odbywają się nad morzem. Wystarczą odpowiednie dodatki, które się z nim kojarzą, m.in. muszle, sieci rybackie, kotwice, liny, węzły, latarenki… Po więcej podpowiedzi zapraszam Was do naszego artykułu pt. Ślub i wesele w stylu marynistycznym.

Leśny „Sen Nocy Letniej”

Sam las niekoniecznie kojarzy mi się z latem, ale ten ze „Snu nocy letniej” już tak. Kto z Was kiedykolwiek widział ekranizację szekspirowskiej komedii reżysera Michaela Hoffmana, wie o czym mowa. Tajemnicza leśna fauna i flora to ciekawa i wręcz baśniowa inspiracja. Bańki mydlane zamiast płatków kwiatów sypanych na nowożeńców, zwiewna suknia panny młodej, rozwiane włosy i trochę niesfornej roślinności – no nie brzmi fajnie?

Kolorowa łąka

Wokół pełno zapachów i barw, a poza tym cisza, spokój i tylko owady brzęczące gdzieś w tle. Piękna kolorowa łąka w słońcu a nad nią bezchmurne niebo. Jak tu nie czerpać inspiracji na wianki, bukiety i dekoracje?

Garden party, czyli wesele latem w ogrodzie

Z polską pogodą nigdy nie wiadomo, ale niezależnie od tego, wesele w stylu garden party (czy to na otwartym powietrzu, w namiocie czy w zamkniętym lokalu) nie może się nie udać! Kolorowe kwiaty, pyszności prosto z ogródka, lampki i lampiony, hamaki i poduszki. Romantycznie i jednocześnie jakoś tak domowo.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze