jak wybrać suknię ślubną Sprawy organizacyjne

5 bardzo podstawowych zasad kupowania sukni ślubnej

Wybór sukni ślubnej do prostych nie należy, choć jest to jeden z najprzyjemniejszy elementów przygotowań do ślubu. Chciałybyście wiedzieć, jak wybrać suknię ślubną? Przedstawiamy Wam kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać.

Mierz dużo, nawet jeśli wydaje Ci się, że to nie to, czego szukasz

Zwykle przyszłe panny młode miewają wyobrażenia na temat swojej wymarzonej sukni ślubne, po czym mierzą ją i okazuje się, że to nie ich krój, nie ten styl, coś po prostu nie pasuje. Warto nawet przymierzyć coś, co z góry skreślacie, bo może się okazać, że zwyczajnie się myliłyście. Tak było ze mną – moja suknia to był fason, którego nigdy nie brałam pod uwagę, ale założyłam i już w niej zostałam.

Nie chodź sama na przymiarki

Zabierz ze sobą mamę, koleżankę, kogoś, komu ufasz i kto szczerze ci powie, czy dobrze wyglądasz. Czasami warto posłuchać innych zwłaszcza wtedy, kiedy do tematu podchodzi się zbyt emocjonalnie.

Polegaj na wiedzy i doświadczeniu pań z salonu

One dużo już widziały, są przeszkolone a ich zadaniem jest pomóc Ci w dopasowaniu odpowiedniej sukienki. Podpowiedzą, jakie fasony będą do najlepiej pasowały do Twojej figury, dopasują dodatki.

Nie ufaj bezgranicznie paniom z salonu

Jest też druga strona medalu – jedna pani drugiej nierówna, nie wszystkie są szczere i nie wszystkie kierują się Twoim dobrem. Niektóre mówią to, co ich klientki chcą usłyszeć, zależy im na szybkiej sprzedaży, albo zwyczajnie nie mają gustu (cóż, też się zdarza). Pamiętaj, żeby wybrać dobry salon, jeśli chcesz być profesjonalnie obsłużona.

Kup to, w czym jest Ci dobrze i w czym dobrze się czujesz

Wybierz tę, która Ci się podoba i w której czujesz się dobrze. Zdanie mamy, teściowej, cioci, sąsiadki, koleżanki może się liczyć, ale to Twój dzień i to Ty musisz się sobie podobać najbardziej. Jeśli nie jesteś pewna wyboru, wróć za jakiś czas.

O tym, jak wybrać suknię ślubną rozpisuje się wiele pism i portali branżowych. Najważniejszy w tym wszystkim jest ostatni punkt z listy, którą podaliśmy Wam powyżej. Suknia ślubna ma być oczywiście ładna, ale przede wszystkim odpowiadać Waszym gustom. Jeśli nie „czujecie chemii” z tą wybraną, zwyczajnie ją odrzućcie i szukajcie dalej – ta jedyna w końcu się znajdzie.

zdjęcie główne: kolekcja Dalaarna Couture

Zobacz także

Komentarze