ślubna wizażystka Współpraca z firmami

4 podstawowe fakty na temat współpracy ze ślubną wizażystką

Ślub i wesele wiążą się ze sporymi wydatkami i naturalne jest, że szukamy oszczędności. Chcielibyśmy jednak namówić Was, abyście nie rezygnowały z zatrudnienia profesjonalnej wizażystki wykonującej makijaż ślubny. W czasach, kiedy bardzo modne stało się własnoręczne przygotowanie różnych elementów ślubu i wesela, również makijaż niektóre panny młode próbują zrobić same. Pamiętajcie jednak, że aby się za to zabrać, należy co nieco wiedzieć o makijażach i umieć je wykonywać. W przeciwnym wypadku ślubna wizażystka staje się niezbędnym elementem przygotowań.

Ślubna wizażystka – ważny element w planowaniu ślubu

„Makijaż wykonany dobrze, a do tego przy użyciu profesjonalnych i trwałych kosmetyków utrzyma się przez cały ślub i wesele”, mówi Agnieszka Karkos, która na co dzień zajmuje się makijażem profesjonalnym, w tym ślubnym. „Na szczęście dużo panien młodych zaczyna to zauważać i przekonuje się, ze makijaż jest ważnym dopełnieniem ślubnej sukni i fryzury. W tak ważnym dniu make up nie może wyglądać jak na co dzień. Powinien być trwały i zauważalny – nawet delikatne podkreślenie daje wystarczająco zadowalający efekt”.

Razem z Agnieszką przygotowałyśmy dla Was 4 istotne fakty dotyczących współpracy z wizażystką, o których powinnyście wiedzieć.

1. Zaufajcie wizażystce

Przed rozpoczęciem makijażu ślubna wizażystka omawia z klientkami ich preferencje. Agnieszka jednak zwraca uwagę na istotną sprawę: „może się tak zdarzyć ze wizażystka będzie odradzać konkretny makijaż ślubny, który spodobał się pannie młodej. Zaufajcie jej, ponieważ ona widzi Was zupełnie inaczej niż Wy same siebie, do tego pierwszy raz w życiu, więc jest obiektywna. Jeśli jest dobrą specjalistką, od razu będzie wiedziała, co będzie lub nie będzie Wam pasowało. Czasem wystarczy zmienić jakiś mały szczegół, nałożyć inny odcień lub inną kreskę. Pamiętajcie, że wizażystki są po Waszej stronie i chcą jak najlepiej wykonać swoją prace, abyście czuły się komfortowo i pięknie.”

Primer Image Banner 336 x 280

2. Umówcie się na makijaż próbny

To bardzo pomaga w określeniu czego się chce oraz pozwala odpowiednio wcześnie przekonać się w czym wyglądamy dobrze, a w czym niekorzystnie. „Wszelkie sugestie i zastrzeżenia warto zgłaszać wcześniej – w dniu ślubu z reguły nie ma już czasu na zmiany”, zauważa Agnieszka. Cóż, skoro umawiamy się na próbną fryzurę ślubną, to czemu nie umówić się również na próbny makijaż? Śmiemy twierdzić, że make up jest w tym dniu ważniejszy niż fryzura – źle wyglądająca twarz na zdjęciach (np. w wyniku makijażu błędnie dobranego lub wykonanego nieprofesjonalnie) byłaby trudniejsza do zaakceptowania i zatuszowania niż włosy, zgodzicie się?

3. Przynieście ze sobą zdjęcie sukni ślubnej i zdjęcia makijażu, który Wam się spodobał

Ślubna wizażystka powinna zrozumieć całą Waszą stylizację, żeby dopasować makijaż do całości. Make up musi pasować nie tylko do Waszej urody, ale również do sukienki i stylu uroczystości. Agnieszka podpowiada, że „warto na spotkanie z wizażystką (najlepiej próbne) przygotować jakieś ślubne inspiracje – można je z łatwością znaleźć w Internecie, a na pewno każda z Was ma jakąś wizję Waszego wyglądu w dniu ślubu”.

4. Zgłaszajcie uwagi na bieżąco

Nie krępujcie się wyrazić swoją opinię, jeśli czujecie, że w zaproponowanym makijażu nie będziecie czuć się dobrze. „Bądźcie aktywne, podglądajcie w lustrze co się dzieje”, radzi Agnieszka. Chodzi o to, abyście były zadowolone i nie czuły się skrępowane. Ze świadomością, że macie na twarzy piękny i profesjonalnie wykonany makijaż będziecie czuły się swobodniej a potem z przyjemnością będziecie oglądały zdjęcia z uroczystości.

„Pamiętajcie ze makijaż ślubny jest specyficznym i technicznie trudnym makijażem”, podsumowuje Agnieszka. „Trzeba w nim połączyć lekkość i świeżość z trwałością i dopasować go tak, aby był widoczny na zdjęciach.” To połączenie makijażu dziennego z wieczorowym – prawdziwa sztuka, której nie warto się podejmować bez konkretnych umiejętności i wiedzy. Niech ostatecznie przekona Was fakt, że make-up ślubny musi wytrzymać cały dzień i całą noc – Wasze łzy, całowanie i przytulanie podczas życzeń, taniec i zabawę, jedzenie i picie.

Zdjęcie główne: Krystyna Sarnacka

Zobacz także

Komentarze