atrakcje na ślub Inspiracje

10 dobrych sposobów na upiększenie Twojego ślubu

Chcesz, żeby na Twoim ślubie było pięknie, a goście mieli poczucie tego, jak wiele pracy włożyłaś w przygotowania i jak bardzo lubisz piękne detale? Mamy dziś dla Ciebie 10 dobrych metod na to, aby Twoi goście byli zachwyceni. To atrakcje na ślub, które sprawią, że ceremonia będzie oryginalna i ciekawsza.

Atrakcje na ślub to nie tylko uroczy kwartet smyczkowy czy niesamowity chórek. To także drobne detale – często nietrudne w przygotowaniu, za to nadające charakteru.

1. Zamów tablicę witającą gości…

…i informującą ich o miejscu ceremonii, na której można również umieścić program uroczystości, jakiś zabawny tekst lub ciekawy cytat. Można ich mile przywitać, bo wiadomo, że tego dnia zarówno Tobie, jak i Twojemu narzeczonemu ciężko będzie witać się z każdym osobiście. Taka tablica z pozdrowieniami to po prostu miły gest, a do tego ciekawa dekoracja.

2. Spisz program ceremonii.

Możesz go umieścić w formie sztywnych broszur lub wachlarzy (dobre na ślub w plenerze w upalny dzień!) w koszu lub ciekawej skrzynce przy wejściu do miejsca uroczystości tak, aby każdy mógł się zaopatrzyć w swój egzemplarz. Możesz również poprosić świadków, aby  rozdali je gościom.

3. Poszukaj firm sprzedających spersonalizowane dywany…

…na których można wydrukować m.in inicjały młodej pary, datę ślubu, cytat, grafikę. Najlepiej wyglądają w kolorze białym i można je zamówić zarówno na ślub jak i na wesele na pokrycie powierzchni całej sali.

4. Pomyśl o udekorowaniu miejsca ślubu płatkami kwiatów…

…ułożonymi w ciekawy ornament wzdłuż głównej nawy, którą będziecie szli. Takie dekoracje robią niesamowite wrażenie, wyglądają trochę jak kolorowy i puszysty dywan.

5. Myśl nieszablonowo i dodaj rustykalnego charakteru swojej uroczystości dzięki przeźroczystym słoiczkom, w których umieszcza się kwiaty.

To ostatnio bardzo modny element dekoracyjny przede wszystkim weselnych stołów.

6. Zamów lub przygotuj sama confetti z płatków kwiatów.

To dużo fajniejszy pomysł niż ryż, który dostaje się we włosy i różne części garderoby młodej pary. Efektownie wyglądają w papierowych rożkach, które również można przygotować samodzielnie.

7. Zainspiruj się amerykańskimi ślubami…

…i rozważ alternatywę dla confetti, tj. różdżki z kolorowymi wstążkami zakończone małymi dzwoneczkami.

8. Jeśli masz w rodzinie dzieci, powierz im ważne zadanie sypania kwiatów, kiedy będziecie wchodzić do kościoła.

W tej roli najpiękniej wyglądają dziewczynki, które jako druhenki mogą być ubrane w śliczne sukienki (co na pewno im się bardzo spodoba – zwykle małe dziewczynki lubią się stroić).

9. Zapomnij o poduszeczkach na obrączki.

Za to pomyśl o pudełku na obrączki wykonanym z drewna, szkła lub innych materiałów. Efektownie wyglądają te z mchem w środku, na którym kładzie się obrączki ślubne.

10. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że oświetlenie zarówno na ślubie, jak i na weselu jest bardzo ważne.

Świeczki i lampiony ustawione wzdłuż nawy stworzą piękną podświetlaną alejkę i zbudują niesamowity klimat. Świeczki koniecznie stawiaj w lampionach – tak jest bezpieczniej dla Twojej sukni ślubnej oraz nie gasną od podmuchów powietrza.

Atrakcje na ślub są pożądane tak samo, jak te na wesele i choć słowo „atrakcja” kojarzy się z czymś rozrywkowym, to chodzi przede wszystkim o to, aby zauroczyć gości i poprzez drobiazgi pokazać im, jak wyjątkowi są dla Was.

Zobacz także

Komentarze